Ranking kancelarii frankowych – pomocne wskazówki

Ilość kancelarii frankowych może wydawać się przytłaczająca. Każda z kancelarii mianuje się profesjonalna i najlepszą, która wybrać, której zaufać, jak ocenić obiektywnie warunki współpracy z kancelarią? Każdy, kto myśli poważnie o wytoczeniu powództwa przed sądem w sprawie frankowej, o unieważnienie umowy kredytowej musi zastanowić się nad swoją reprezentacją. Co prawda nie ma przymusu w kwestii posiadania prawnika, to zawiłości orzecznictwa i przepisów zwłaszcza bankowych powoduje konieczność skorzystania z pomocy prawnej.

Dobra kancelaria frankowa to nie tylko gwarancja wygranej

Korzystanie z kancelarii frankowej o dobrej renomie nie gwarantuje w stu procentach wygranej w sądzie, ale z pewnością zwiększa szanse na pozytywne zakończenie postępowania w stosunkowo krótkim czasie, odpowiednie uargumentowanie, przeprowadzenie dowodów powoduje przyspieszenie rozstrzygnięcia. Do niedawna sprawy frankowe toczyły się przed sądami latami, zakończenie sprawy w rok było wielkim sukcesem, powodem do pochwalenia się. Dziś sprawy toczą się szybciej, a profesjonalne kancelarie frankowe potrafią ten proces jeszcze bardziej skrócić. Ranking kancelarii frankowych bazuje na wskaźnikach wygranych spraw oraz czasie ich trwania. Należy jednak uwzględnić poziom skomplikowania spraw, gdyż niektóre umowy kredytowe zawierają oczywiste zapisy niedozwolone, wówczas znacznie prościej jest udowodnić w sądzie abuzywność umowy. Inne sprawy frankowe są bardziej skomplikowane, wymagają wieloetapowego postępowania dowodowego i wówczas nawet najlepsza kancelaria frankowa nie da rady pokonać tych trudności formalnych. Ponadto są także czynniki obiektywne, zewnętrzne jak opieszałość sądu, na która nie ma wpływu to, która kancelaria frankowa nas reprezentuje.

Warunki współpracy

Błędnym założeniem jest wybór najlepszej kancelarii patrząc na ceny usług. Wysokie stawki za świadczone usługi wcale nie gwarantują wysokiej jakości, ani pomyślnego wyroku i przeciwnie. Oczywiście zbyt zaniżone ceny mogą świadczyć o niekompetencji, bądź zamiarach oszustwa, jednak zdarza się i tak, że tania oferta jest równie dobra co renomowanej kancelarii. Kluczowy jest ogół warunków współpracy, a wśród nich forma rozliczeń i naliczania opłat, jak też terminowość wykonywania czynności, forma przekazywania informacji, kopii pism itp. Kontakt z pracownikami kancelarii to także kwestia warta wzięcia pod uwagę. Czasem ważne jest to, czy dana kancelaria obsługuje sprawy kredytów zaciągnietych w banku z którym jestesmy zwiazani umową, bądź takie przypadki abuzywnosci jakimi charakteryzuje się nasza umowa kredytowa.

Rankingi internetowe

Podczas decyzji co do kancelarii frankowej posiłkować można się rankingami internetowymi, które uwzględniają zestawienie ocen wybranej grupy kancelarii frankowych. Oczywiście rankingi te są jedynie wskazówką i nie są w zupełności dokładne. Dzięki rankingom można poznać najpopularniejsze kancelarie frankowe, która powtarzają się w większości zestawień. Ponadto można też poznać takie kancelarie, o których nie wiedzieliśmy wcześniej, a być może to właśnie któraś z nich będzie idealną dla nas.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *